A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Південнівської міської ради
Одеського району Одеської області

22.01.2025 - "Освітній коктейль" для вчителів мовно-літературної освітньої галузі

Дата: 22.01.2025 18:59
Кількість переглядів: 21

22 січня 2025 року Центром професійного розвитку організовано проведення “Освітнього коктейля” для вчителів мовно-літературної освітньої галузі у межах зимової сесії освітян.

Зустріч розпочалася з психологічного налаштування від психологині ЦПРПП Хінцицької Н.О., під час якого кожен учасник обрав афірмацію, що сприяла позитивному настрою та гармонізації свідомості.

Голова спільноти, вчителька української мови та літератури Ліцею №1 Шаякубова О.В., презентувала роль штучного інтелекту в сучасній педагогічній діяльності, акцентуючи увагу на тому, як новітні технології допомагають педагогам вирішувати складні завдання, оптимізувати час і підвищувати якість освітнього процесу.

Під час виступу були детально представлені можливості таких платформ:

  • Gemini — інструмент для автоматизації завдань, аналізу даних та створення інтерактивного контенту для уроків.
  • ChatGPT — універсальний помічник для створення навчальних матеріалів, підготовки тестів і генерації ідей для творчих завдань.
  • Gamma — платформа для створення презентацій і навчальних ресурсів, що дозволяє робити матеріали візуально привабливими й інтерактивними.
  • Perplexity — система для пошуку інформації та підготовки аналітичних звітів, що значно спрощує роботу з великими обсягами даних.

 Вчителька зарубіжної літератури та мистецтва Ліцею №1 Колотова О.К. поділилася з учасниками цінними знаннями та досвідом у сфері медіаграмотності, акцентуючи увагу на важливості формування в учнів навичок критичного мислення. Оксана Костянтинівна представила практичний досвід реалізації проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», який спрямований на розвиток в учнів уміння аналізувати інформацію, оцінювати її достовірність та протистояти маніпуляціям та провела серію вправ, які показали педагогам, як інтегрувати інфомедійні аспекти в освітній процес:

Вправа "Стереотипи" допомогла учасникам проаналізувати сталі уявлення та їхній вплив на мислення.

Вправа "Хлопці-дівчата" сприяла дослідженню гендерних тверджень та їх походження.

Вправа "Факт чи стереотип" навчила визначати джерела формування уявлень і розмежовувати факти від упереджень.

Вправа "Аукціон" — інтерактивний пошук фактів про твори мистецтва у форматі змагання.

Захід був насичений інноваціями, інтерактивними вправами й активною участю освітян, які обмінялися досвідом і натхненням для подальшої роботи.

Впровадження ШІ та медіаграмотності – це інвестиція в майбутнє учнів.

Пам’ятайте, що кожен крок наближає нас до мети – виховати покоління, здатне критично мислити та успішно функціонувати в цифровому світі!

 Дякуємо адміністрації Ліцею №1 за надання локації для проведення заходу та плідну співпрацю.

Тримаймо стрій. Разом до ПЕРЕМОГИ.

https://www.facebook.com/100087410551179/videos/pcb.582289138028100/1382566656044954



« повернутися

Вхід для адміністратора