A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Південнівської міської ради
Одеського району Одеської області

Кампанія «16 днів проти насильства» у закладах освіти: РОЗУМІЄМО, РЕАГУЄМО, ДОЛУЧАЄМОСЯ.

Дата: 26.11.2024 09:57
Кількість переглядів: 9

Щороку у період з 25 листопада по 10 грудня у світі й в Україні також проходить акція «16 днів проти насилля». 

7 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Саме з цієї дати починається щорічна міжнародна кампанія "16 днів проти насильства", яка триває до 10 грудня – Міжнародного дня прав людини.

Проблема насильства у всіх його проявах завжди гостро поставала у суспільстві. Основною метою проведення цієї акції є усвідомлене розуміння важливості запровадження нульової толерантності до всіх проявів насильницької поведінки у будь-якому середовищі, незважаючи на вік, стать, гендер та особливості розвитку. Ця акція спрямована на привернення уваги суспільства до проблем домашнього насильства, гендерного насильства, насильства щодо дітей та протидії торгівлі людьми.

"16 днів проти насильства" – це не лише кампанія з гучною назвою. Насправді це ще одна сходинка у щоденній роботі над створенням світу, де є менше насильства.

Кожен день цього періоду може бути присвячений окремій темі, наприклад:

  • розпізнаванню та виявленню домашнього насилля;

  • протидії булінгу в освітньому середовищі;

  • визначення основних понять та маркерів кібербулінгу;

  • наданню психосоціальної підтримки постраждалим від різних проявів насильства тощо.

Про що важливо говорити у межах проведення кампанії «16 днів проти насилля» у закладі освіти?

  • У доступній та зрозумілій формі говорити про різні форми насильства, їхні наслідки та шляхи подолання.

  • Знижувати стигму теми насилля у суспільстві, заохочуючи людей говорити про цю проблему відкрито, що сприятиме зміні ставлення суспільства до різних проявів насильства.

  • Обговорювати форми та методи підтримки жертв насильства. Сформувати мережу установ та каналів зв’язку, куди можна звертатися за допомогою.

  • Наголошувати, що насильство – це не норма, а порушення прав людини, й кожна людина має право на безпечне життя без проявів насильства та страху.

У межах проведення акції «16 днів проти насильства» ви маєте можливість обговорити важливі теми з учасниками освітнього процесу щодо створення безпечного та відкритого для кожного простору закладу освіти.

Важливі дати, які варті уваги у проведенні кампанії:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей;

  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

  • 3 грудня – Міжнародний день прав людей з інвалідністю;

  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

  • 6 грудня – Ушанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Обирайте різноманітні форми залучення дітей, підлітків та дорослих. Це можуть бути:

Заходи інформаційного спрямування

- Лекції та модеровані дискусії, що допоможуть дізнатися про різні види насильства, їхні наслідки та способи запобігання. У ході дискусії, учасники зможуть поділитися своїми думками та поставити запитання, що стосуються пропонованої теми.

- Кінопокази з фокусованим обговоренням: оберіть фільми або документальні фільми, які розкривають теми насильства. Після перегляду проведіть фокусоване обговорення, щоб допомогти заглибитися та зрозуміти проблему та допомогти знайти шляхи її вирішення.

- Заходи творчого спрямування: можна провести виставкові формати представлення бачення теми насильства. Це можуть бути малюнки, есе, вірші, відеоролики, соціальна реклама та інше. Такі заходи допомагають виразити свої емоції та погляди через мистецтво.

- Заходи для привернення уваги: різноманітні флешмоби, як в офлайн, так і в онлайн просторі; волонтерська діяльність на підтримку та допомогу постраждалим від насильства.

- Заходи на відпрацювання навичок. Це можуть бути тренінги, інтервізійні групи, групові консультації. Ці заходи покликані пропрацювати алгоритми реагування на випадки насилля, прокачати навички першої психологічної допомоги та психосоціальної підтримки, відпрацювати систему перенаправлення та звернення за допомогою.

- У підготовці активностей у межах кампанії звертайте увагу на забезпечення атмосфери довіри й підтримки, де учасники заходу зможуть відкрито говорити про свої почуття і переживання. Дотримуйтеся індивідуального підходу, враховуючи вік, гендер та індивідуальні особливості учасників. Поєднуйте різні форми роботи: інформаційні, творчі, практичні. Залучайте батьків та профільних фахівців до участі у заходах. Такий підхід дозволить зробити ваші заходи інформативними, практично спрямованими та результативними.

Допис підготовлено співавторкою "Спільноти сучасних учителів та психологів" Світланою Воронцовою.

Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора