A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Південнівської міської ради
Одеського району Одеської області

Внутрішній сейф. Вправа для збереження спокою.

Дата: 08.10.2024 11:22
Кількість переглядів: 140

Тривожні спогади та негативні думки можуть мати серйозний вплив на емоційне та психологічне здоров'я людини. Багато хто може зберігати в пам'яті певні моменти або думки, які викликають внутрішнє відчуття небезпеки.

Такі спогади можуть призводити до підвищеної тривоги, стресу і навіть фізичного дискомфорту. Щоб впоратися з цими негативними аспектами, можна використовувати уявний внутрішній сейф – простий, але ефективний інструмент, який дозволяє "утримувати" тривожні думки у безпечному місці вашої свідомості, де вони не будуть вам заважати у повсякденному житті.

Внутрішній сейф – це уявне місце у вашій свідомості, куди ви можете "скласти" всі свої негативні та тривожні спогади.

Як і фізичне сховище, він служить для збереження цінних речей. У цьому випадку йдеться про емоції та думки.

Внутрішній сейф дозволить вам дистанціюватися від тривожних думок та дасть відчуття контролю.

Фото без опису

Як виконувати вправу:

1. Уявіть сейф або сховище

Це може бути будь-що: проста шухляда, високотехнологічний сейф або навіть магічне підземелля. Головне, чітко уявіть місце, яке є міцним та надійним.

2. Візуалізуйте його розташування та захист

Подумайте про те, де саме розташований цей сейф. Це підземний бункер чи, можливо, затишний куточок у вашому домі? Розгляньте, як відчиняється замок: це може бути звичайний ключ, комбінація цифр або навіть чарівні слова.

3. Перевірте, як працює сейф

Уявіть, як ви декілька разів відкриваєте і закриваєте сейф. Це допоможе вам відчути контроль над процесом і впевнитись у його надійності.

4. Перенесіть спогади у сейф

Уявіть спогад у вигляді фотографії або картинки з вашого життя. Спочатку спробуйте це зробити з нейтральним образом: можливо, це буде щось буденне, наприклад, якась діяльність із вашого звичайного дня. Помістіть цей образ у сейф і закрийте його. Тепер спробуйте зробити те ж із негативним спогадом. Уявіть, як він виглядає на картинці, та помістіть його в сейф.

5. Закріпіть результат

Після того, як ви закрили сейф, поверніться у свідомості до того місця, де ви розпочинали цю вправу. Відчуйте спокій і контроль, який прийшов після збереження тривожних думок у надійному місці.

Для зручності можна використовувати аудіо матеріал для виконання вправи

Методика внутрішнього сейфу ґрунтується на принципах когнітивно-поведінкової терапії. Вона допомагає усвідомлено дистанціюватися від негативних емоцій, та повертає нам відчуття контролю. Візуалізація сейфа і механізму його закриття створює фізичний зв’язок між вашими думками та діями. Це сприяє зниженню рівня тривожності.

Програма виконується в межах проєкту «Трамплін до рівності», який реалізує Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), ГO EdCamp, за підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Матеріал розроблено за брошурою «Розвиток психологічної пружності. Навчально-методичні матеріали до програми підвищення кваліфікації педагогічних працівниць з удосконалення навичок психологічної самодопомоги вчительства та школярів, переселених з постраждалих від війни районів»


« повернутися

Вхід для адміністратора