Червоні прапорці суїцидальної поведінки підлітків.
10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання суїцидам, який покликаний привертати увагу до теми психічного здоровʼя та запобігання самогубствам. Соціологічні дослідження говорять про те, що 27,2% дітей віком 10–17 років іноді втрачає бажання жити; 17,8% вважають, що вони нікому не потрібні; 25,5% не завжди можуть розраховувати на допомогу близької людини.
Діти більш вразливі до подій та труднощів, з якими вони можуть стикатись повсякденно, ніж дорослі. За відсутності життєвого досвіду, навичок вирішення конфліктів і подолання стресу, браку вмінь керувати своїми емоціями вони можуть відчувати безпорадність, самотність та втрачати віру в себе.
Про те, що з ними відбувається, діти говорять з дорослими через свою поведінку та емоційні прояви, але батькам часто буває важко зрозуміти, що саме відбувається з дитиною та як на це правильно реагувати. Дорослим хибно здається, що діти, які думають про самогубство, мають виглядати сумними та вдягатися в чорне. Водночас, суїцидальна поведінка дійсно може мати ряд «червоних прапорців», які неможна залишати без уваги.
Якщо ви, як батьки або особи, які їх замінюють, помічаєте «червоні прапорці» у поведінці дитини та занепокоєні щодо того, як поговорити з дитиною, важливо не зволікати і звернутись до фахівця-психолога, аби отримати рекомендації та професійну підтримку і Вам, як дорослим, і вчасно спрямовати за такою підтримкою дитину.
Індивідуальну психологічну консультацію у проєкті «ПОРУЧ» можна отримати, зареєструвавшись за посиланням: https://forms.gle/bb5TrEkC6dTqv5dh7
________________
«ПОРУЧ» – проєкт з психосоціальної підтримки та збереження психічного здоров’я дітей, батьків/осіб, які їх замінюють, та фахівців, що працюють з дітьми, який реалізується ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» спільно з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні UNICEF Ukraine