A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Південнівської міської ради
Одеського району Одеської області

Цикл відеозустрічей про атестацію педагогічних працівників за новим Положенням від Управління Державної служби якості освіти

Дата: 02.11.2023 15:40
Кількість переглядів: 30

Посилання на цикл відеозустрічей про атестацію педагогічних працівників за новим Положенням від Управління Державної служби якості освіти у м.Києві: https://www.youtube.com/playlist...

https://www.youtube.com/watch?v=B6qHJH7LLj0&t=3s

Положення про атестацію педагогічних працівників набуло чинності цього року. Природно, що з оновленнями у вчителів, вихователів та освітніх управлінців виникають питання про різні нюанси проведення атестації. До редакції «Говоримо pro освіту» звернулася вчителька з проханням роз′яснити механізм позачергової атестації.

«Востаннє я проходила атестацію в 2018 році. В період з 2019 по 2023 рік я перебувала у відпустці для догляду за дитиною. Чи можу пройти чергову атестацію в 2024 році?»

Відповідь: в такому випадку педагог не зможе пройти чергову атестацію в 2024 році.

Всі умови допуску та порядку проведення атестації педагогічних працівників визначені в Положенні про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 року № 805 (надалі – Положення).

В Положенні передбачено (п.7 р. І), що час перебування педагогічного працівника в соціальних відпустках (якою є і відпустка для догляду за дитиною), до міжатестаційного періоду не включаються. Міжатестаційний період – це проміжок часу між проходженням педагогічним працівником попередньої та наступної атестації та за чинним українським законодавством становить 5 років. До міжатестаційного періоду також не включається навчання у закладах вищої освіти та період, на який переноситься атестація.

Однак, звертаємо увагу, що відповідно до п. 6 р. І Положення кожен педагогічний працівник має право на позачергову атестацію, якщо відповідає одній чи декільком з наступних вимог:

1. визнання педагога переможцем, лауреатом фінальних етапів всеукраїнських, міжнародних фахових конкурсів;

2. наявності освітньо-наукового / освітньо-творчого, наукового ступеня;

3. успішного проходження сертифікації.

4. Для проведення позачергової атестації педагогічному працівникові потрібно подати відповідну заяву до атестаційної комісії свого закладу освіти до 20 грудня. Заява повинна бути відповідної форми, яка визначена положенням і знайти її можна за посиланням - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1649-22#n184

(Додаток 1, Заява).

Якщо у вас є запитання щодо юридичних аспектів роботи пишіть на пошту share@knowledgespace.org.ua

Джерело: редакції «Говоримо pro освіту»


« повернутися

Вхід для адміністратора