Обласний семінар-практикум «Заклад освіти – територія здоров’я».
Перехід НУШ в 5-й клас спонукав учителів фізичної культури до опанування нових варіативних модулів аби мати достатні теоретичні та практичні знання для змістовного наповнення уроків.
З метою підвищення професійної майстерності вчителів фізичної культури та впровадження в освітню діяльність варіативних модулів «Бадмінтон» та «Регбі-5» упродовж 28-29 вересня 2022 року на базі АШГ було проведено обласний семінар-практикум «Заклад освіти – територія здоров’я».
До семінару-практикуму долучилися не лише вчителі закладів освіти Одеської області. До Южного завітали педагоги із Харківської, Чернігівської, Миколаївської областей, які незважаючи на воєнний час, прагнуть навчатись та здобувати нові уміння та навички.
Мотивуючим був початок Заходу – на зв’язок із учасниками вийшли БОЛЯК Андрій, заступник голови Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, кандидат наук з фізичного виховання, КОЛОМОЄЦЬ Галина, начальник відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук, які є співавторами модельної навчальної програми з фізичної культури НУШ для учнів 5-6 класів.
Навчальна частина семінару-практикуму була насиченою та пізнавальною. Олександр САМСОНЮК, голова спортивно-технічної комісії Ради Федерації бадмінтону України, ознайомив учасників Заходу із «Shuttle Time» - шкільною програмою з бадмінтону, яка підтримує принцип здорового та активного життя як у школі, так і поза нею. Стрижневим у теоретичному модулі семінару-практикуму є сприйняття бадмінтону, як ідеального виду спорту для школярів. Він чудово підходить як для хлопчиків, так і для дівчаток, для усіх вікових категорій та різних рівнів підготовки. Бадмінтон - легкий, безпечний та низько травматичний вид спорту. Під час практичного модуля учасники не лише опанували техніку бадмінтону, а й планували уроки та відпрацьовували їх разом з колегами, під керівництвом Олександра. То було крутезне навчання!
Варто відзначити також практичну частину модуля «Регбі-5» від ГУЦАНА Романа (м.Одеса).
Чому регбі -5? Річ у тім, що це - різновид безконтактного регбі з використанням додаткового спортивного обладнання – 2-х стрічок на наліпках (тегів). Саме цей вид регбі дуже популярний серед дітей та підлітків через динамічність, море позитивних емоцій, бажання перемагати!
Отож, маємо два успішно опанованих варіативних модулі!