Міський семінар – практикум для вчителів фізичної культури
Інформуємо, що відповідно до плану роботи ЦПРПП ЮМР 02 березня 2021 року відбувся міський семінар – практикум для вчителів фізичної культури з теми «Шляхи підвищення ефективності освітнього процесу на уроках фізичної культури. З досвіду роботи».
Мета заходу: продовження колективного пошуку шляхів удосконалення ефективності освітнього процесу на уроках фізичної культури, сприяння розвитку креативності та творчості педагогів, поповнення інноваційного інструментарію учителя та пошук шляхів мотивації дітей на учнівської молоді до занять фізичною культурою і спортом.
Гостинно учасників семінару прийняли в НВК (ЗОСШ №2-Центр-ПТУ). Із вітальним словом до гостей звернулася директор закладу освіти Комарова Олена Миколаївна.
Розпочала семінар – практикум консультант ЦПРПП ЮМР Шаповалова Юлія, яка ознайомила учасників заходу із завданнями та проблемними питаннями: окреслення причин різних відхилень у фізичному розвитку й стані здоров’я дітей покоління Z, формування в учнів інтересу до фізичного виховання, пошук сучасних методів та способів мотивації дітей покоління Z до занять фізичною культурою та спортом, які шляхи підвищення ефективності освітнього процесу на уроках фізичної культури.
Об’єднавшись у дві групи, учасники працювали над проблемними питаннями, результати своїх пошуків презентували, долучаючи до обговорення усіх присутніх.
Вчителька фізичної культури НВК (ЗОСШ №2-Центр-ПТУ) Киш Наталія поділилась з колегами досвідом роботи з питання розвитку компетентностей на уроках фізичної культури в умовах НУШ та презентувала свої педагогічні знахідки підвищення мотивації дітей до занять фізичною культурою.
Психолог ЦПРПП ЮМР Жанна Руденко та вчитель фізичної культури Олександр Байтаз поділились досвідом проведення бінарного уроку: фізична культура- психологія «Казковий футбол» (мета уроку- соціалізація дітей з особливими освітніми потребами засобами фізичної культури). Даний урок був представлений на конкурс уроків, ініційований Міжнародним благодійним фондом Parimatch Foundation, та увійшов в 50 кращих.
Сьогодні ми розбудовуємо безпечне, мотивувальне, інклюзивне освітнє середовище. Спорт та заняття фізичною культурою мають бути доступні усім дітям без винятку. Адже спорт – це спілкування й соціалізація.
Голова ідея заходу - щоб пробудити інтерес до фізичного виховання, вмотивувати учня, учитель має постійно самовдосконалюватися. Сучасний учитель- сам безупинний учень. Саме такий учитель організує ефективний освітній процес на уроках фізичної культури.